آرشیو خبر
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 56425
  • بازدید امروز : 41
  • بازدید دیروز : 184
  • آخرین بازدید : چهارشنبه 30 خرداد 1397 (10:07) ق.ظ
به  گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تیران و کرون:
کارگاه آموزشی حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و جلوگیری از آتش سوزی مراتع و اطفا حریق با حضور کارشناسان اداره کل منابع طبیعی اصفهان ، مرتعداران وقرقبانان شهرستان های نجف آباد ، لنجان ،تیران و کرون برگزار گردید.
معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تیران و کرون ضمن خوش آمدگوی،درخصوص برگزاری کارگاه آموزشی فوق گفت : براساس برنامه ریزی اداره آموزش و ترویج ، کارگاههای آموزشی اطفا حریق به صورت منطقه ای برگزار میشود که امروز شاهد اولین کارگاه آموزشی  حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی در شهرستان تیران و کرون هستیم.
احمدرضا عباسی درادامه با اشاره به افزایش آمار آتش سوزی در مراتع استان افزود : با تاکبد مقام عالی سازمان و برنامه ریزیهای انجام شده کلیه نیروهای ادارت منابع طبیعی آماده اعزام به محل وقوع حوادث احتمالی بوده که تاکنون گشت زنی مداوم نیروهای یگان حفاظت و گزارش های مردمی در پیشگیری از وقوع حوادث تاثیر گذار بوده است.کارشناس واحد مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان با بیان اهمیت منابع طبیعی و حفاظت از انفال اظهار داشت : یکی از راههای حفاظت از منابع طبیعی اجرای طرح های مرتعداری می باشد که با توجه به وسعت اصفهان در بخشهایی از مراتع استان اجرایی شده است.
مهندس مسلمی به کاهش میانگین بارندگی در سطح استان  اشاره و افزود : قرارگیری موقعیت کشور در کمر بند خشک و نیمه خشک  در شکنندگی مراتع موثر بوده است و تنها 25%  از پتانسیل مراتع به تولید علوفه اختصاص یافته که قرقبانان درحفاظت از عرصه های منابع طبیعی و جلوگیری از آتش سوزی  نقش بسزایی دارند.
مسلمی با یادآوری سامانه 1504 تصریح کرد: امداد مرتع و جنگل آماده شنیدن گزارش های مردمی  بوده که در صورت وقوع حادثه یا تخلف دراراضی ملی، ماموران یگان حفاظت پیگیری موارد اعلامی را در اسرع وقت انجام خواهند داد.کارشناس دیگر واحد مرتع نیز به بیان علت های آتش سوزی پرداخت و گفت : بارش های مناسب به تبع آن افزایش پوشش گیاهی باعث خواهد شد که در فصل تابستان با خشک شدن پوشش گیاهی احتمال وقوع آتش سوزی در مراتع افزایش یابد .
مهندس عکاشه بابیان روند ادامه دار خشکسالی دراستان افزود: کاهش میزان بارندگی ها، خشکسالی را بدنبال خواهد داشت که وظیفه ما حفظ وضعیت موجود مراتع است.
عکاشه همچنین وظایف قرقبانان را یادآوری و تصریح کرد : مراقبت از محدوده سامانه عرفی ، جلوگیری از شخم و شیار ،چرای خارج از فصل ، دام مازاد در مراتع ، شناسایی افراد خاطی و همکاری با ماموران و گشت و مراقبت و ... از مواردی است که باید در دستور کار قرقبانان قرارگیرد.


 
بازدید : 402
10 تير 1395 ساعت 08:35 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
فهرست مقالات
موردی برای نمایش وجود ندارد
ملاقات عمومی با

ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری
شهرستان تیران و کرون

روز دوشنبه هر
هفته
آیا می دانید که
 براساس قانون : آتش زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد
پیوند های مفید