آرشیو خبر
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 52805
  • بازدید امروز : 33
  • بازدید دیروز : 18
  • آخرین بازدید : سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 (09:19) ق.ظ
روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تیران و کرون اعلام کرد:
 درراستای تقویم آموزشی و نقش مشارکت مردمی در توسعه پایدار، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تیران و کرون اقدام به برگزاری دوره آموزشی مشارکت جوامع محلی در احیاء و حفاظت از منابع طبیعی نمود.
کارشناس واحد ممیزی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تیران و کرون با اشاره به نقش مشارکت در فعالیتهای اجتماعی گفت : امروزه توجه به مشارکت مردمی یکی از عوامل توسعه و درلیست برنامه های توسعه پایدار همه جوامع قراردارد.جلب مشارکت جوامع محلی چالشی است که منابع طبیعی برای فعالیت ها و پروژه های خود با آن روبرو می باشد.
مهندس علیخانی در ادامه راههای حفظ مراتع و جنگلها در بستر مشارکت مردمی را بیان و افزود : ایجاد احساس مالکیت و منفعت به منابع ملی در بهره برداران ، بوجود آوردن احساس ابراز وجود در بهره برداران ، ایجاد تنوع بخشی و ایجاد بستر مشارکت محلی و منطقه ای مردم و... مواردی است که برای رسیدن به این مهم به ما کمک خواهد نمود.
خانم علیخانی بهترین راهکار برای مدیریت و رفع مشکلات درزمینه منابع طبیعی را به روزرسانی دانش بومی بهره برداران بر شمرد و تصریح کرد: با آگاهی که مردم بومی و محلی از مشکلات دارند  با شرکت در کلاسهای آموزشی و مشورتی می توانند نیاز های خود را بیان و با اولویت بندی ،خود راهکارهایی را برای حل مشکلات ارائه نمایند
ایجاد شغل هایی غیر از دامداری، کشت گیاهان دارویی و درکل بالا بردن سطح مهارت و آموزش در سطح محلی  باعث حفظ پایدار منابع طبیعی خواهد شد.بازدید : 267
11 آبان 1395 ساعت 08:27 ق.ظ
فهرست مقالات
موردی برای نمایش وجود ندارد
ملاقات عمومی با

ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری
شهرستان تیران و کرون

روز دوشنبه هر
هفته
آیا می دانید که
 براساس قانون : آتش زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد
پیوند های مفید