آرشیو خبر
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 83570
  • بازدید امروز : 84
  • بازدید دیروز : 79
  • آخرین بازدید : يكشنبه 5 خرداد 1398 (16:59) ب.ظ
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سفیر تیران و کرون :
مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون از اقزایش ۳۰درصدی تولید کلزا در شهرستان تیران و کرون خبر داد.
محسن حاج عابدی  در گفت گو با ایرنا افزود: مرکزجامع الگویی ترویجی تغذیه بهینه گیاه روغنی کلزا سال گذشته در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار در تیران و کرون راه اندازی و فعالیت های آموزشی، آزمایشی و معرفی الگو در این مرکز آغاز شد.

وی افزود: با انجام روش های جدید الگوی کشت دراین مرکز تولید دانه های روغنی و طول ساقه های کلزا با تغییر تغذیه افزایش یافت.
مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون با اشاره به تغییرات تغذیه بذر دانه روغنی کلزا اظهارکرد: بر اساس آزمایش های انجام شده در این مرکز، استفاده از مواد محرک رشد،اسیدهای آمینه و هیومیک اسید و استفاده نکردن از کودهای شیمیایی در رشد کمی محصول موثر بوده است.
وی ادامه داد: سنجش میزان پایداری تولید، جذب و مصرف عناصر ریزمغذی ، مواد محرک رشد ، عوامل موثر بر روی عملکرد محصول، مدیریت آفات و علف های هرزه و میزان برداشت محصول دانه روغنی کلزا از مهمترین اهداف راه اندازی این مرکز بوده که نتایج به سراسر کشور توسعه می یابد.
حاج عابدی همچنین با اشاره به سازگاری دانه روغنی کلزا در اقلیم های مختلف ، گفت : سازگاری در مناطق مختلف به گسترش کشت این محصول منجر می شود و همچنین ویژگی های این گیاه به حاصلخیزی خاک نیزکمک می کند.بیش از۷۵هکتار از زمین های کشاورزان تیران وکرون به کشت دانه گیاهی کلزا اختصاص یافته است.

شهرستان تیران وکرون با ۷۱ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

فهرست مقالات
موردی برای نمایش وجود ندارد
ملاقات عمومی با

ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری
شهرستان تیران و کرون

روز دوشنبه هر
هفته
پیوند های مفید 
آیا می دانید که
 براساس قانون : آتش زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد