آرشیو خبر
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 152132
  • بازدید امروز : 73
  • بازدید دیروز : 60
  • آخرین بازدید : شنبه 9 اسفند 1399 (17:00) ب.ظ
وابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و کرون :
بدلیل بارشهای بی سابقه  نزولات  آسمانی استان اصفهان در سال گذشته ،رویشگاههای محصولات فرعی (کتیرا )  شهرستان پتانسیل لازم رابرای بهره برداری دارا می باشد.


کارشناس مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تیران و کرون در خصوص بهره برداری از محصولات فرعی شهرستان گفت :تقریبا تمامی مراتع شهرستان تیران و کرون پوشیده از گونه گون می باشد که عمدتا" گون کتیرایی از نوع خرمنی و مفتولی  و در قسمتهای غربی شهرستان از نوع گزانگبین می باشد.
احمدرضا عباسی درادامه بیان داشت: امسال پروژه بهره برداری از محصولات فرعی مرتعی در قالب 12 قرارداد اجرای طرح بهره برداری ، اصلاح و احیا و توسعه محصولات فرعی مرتعی در سطح مراتع شهرستان  به مساحت 12580 هکتار مورد اجرا می باشد.


عباسی از به کارگیری حدود208 نفر نیروی کارگر خبرداد و گفت:نیروی کارگر بهره بردار مجرب که دارای کارت شناسایی بهره برداری محصولات فرعی دارا هستند دراین طرح بکار گرفته شده است.


 وی همچنین به بازدیدهای کارشناسان اداره شهرستان از مناطق مورد نظر اشاره و بیان داشت: با حضور همکاران  اداره شهرستان در محل آموزشهای لازم نیز در این خصوص به بهره برداران صورت پذیرفته است .


پیش بینی میشود حدود23200 کیلوگرم کتیرای خرمنی و 1540 کلوگرم کتیرای مفتولی به ارزش 66.470.000.00 ریال در این طرح جمع آوری گردد
فهرست مقالات
موردی برای نمایش وجود ندارد
ملاقات عمومی با

ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری
شهرستان تیران و کرون

روز دوشنبه هر
هفته
پیوند های مفید 
آیا می دانید که
 براساس قانون : آتش زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد